Strona główna » Różowa wieża Montessori

Różowa wieża Montessori

Dziś, kiedy maluchy zasypywane są elektronicznymi, głośnymi zabawkami, trudno jest nam – rodzicom – znaleźć skuteczny sposób na uczenie ich porządku, wyobraźni przestrzennej czy rozwijać ich motorykę. Dzieci ulegają przebodźcowaniu – zewsząd atakowane są głośnymi dźwiękami oraz kolorowymi, pobudzającymi światłami. Czy istnieje sposób na to, aby ograniczyć ich negatywny wpływ i postawić na naturalną edukację oraz zrównoważony rozwój? Owszem! Nie bez powodu metoda Montessori zdobywa tak wielkie rzesze zwolenników na całym świecie.

Edukacja dla małych odkrywców – na czym to polega?

Niektóre szkraby uwielbiają bawić się przedmiotami codziennego użytku – i to nie bez powodu! Jest to odzwierciedlenie ich naturalnej potrzeby rozwoju. Dzieci fascynują wszelkie przedmioty, dzięki którym mogą poznawać świat. Metoda Montessori to nic innego, jak nauka przez zabawę – z wykorzystaniem odpowiednich kompetencji, środowiska oraz pomocy – np. różowej wieży.

Osiąganie całkowitej sprawności psychoruchowej, intelektualnej oraz emocjonalnej może być wspierane przez przyjazne otoczenie oraz zaufanego nauczyciela. Dzięki temu, maluch jest w stanie czerpać przyjemność z nauki, wykorzystując wszystkie pięć zmysłów – dotyk, wzrok, słuch, zapach i smak.

Różowa wieża Montessori – zabawa i rozwój

Jedną z popularniejszych pomocy naukowych jest różowa wieża Montessori – zbiór dziesięciu brył o różnych rozmiarach. Zestaw tworzą sześciany o szerokościach od 1×1 do 10×10 cm, które wykorzystywane są do układania konstrukcji pionowych.

Podstawową funkcją różowej wieży Montessori jest wzmacnianie w dziecku zdolności motorycznych oraz nauka porządku poprzez zabawę. Układanie brył w kolejności od największej do najmniejszej uczy Twojego malucha zależności pomiędzy rozmiarami, dzięki czemu rozwija się jego wyobraźnia przestrzenna.

Polana Montessori jest miejscem, w którym każdy rodzic może nabyć przyjazne dziecku zabawki, wspierające jego rozwój we wszystkich aspektach. Poza różową wieżą, znajdziesz u nas także belki numeryczne, tory kulkowe, kostki trójmianowe oraz dziesiątki innych pomocy!

Discover more from Polana Montessori

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading