Blog

 • Na czym polega metoda Montessori?
  W pedagogice istnieje szereg odmiennych systemów oraz strategii dydaktycznych. Jedną z nich jest Montessori, czyli podejście pedagogiczne, które zostało opracowane przez Marię Montessori, włoską lekarkę i pedagog, w latach 1907-1911.
 • Dom w stylu Montessori
  Jeśli zostałeś rodzicem lub dopiero spodziewasz się dziecka, z pewnością zastanawiasz się, jak odpowiednio przygotować przestrzeń dla swojej pociechy. Oprócz obowiązkowej wyprawki, należy również zadbać o wyposażenie domu.
 • Zabawki Montessori – jaki prezent dla dziecka?
  Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją na zakup specjalnych akcesoriów dla dzieci, które z powodzeniem można stosować w metodzie Montessori. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę? 
 • Zabawki w Metodzie Montessori
  Dzieci uwielbiają spędzać czas na aktywnościach, dzięki którym mogą poznawać świat. Choć często wyrażają duże zainteresowanie głośnymi i świecącymi przedmiotami, to jednak nie trwa ono zbyt długo.
 • Pokój dziecka wg Metody Montessori
  Maluchy są bardzo ciekawe nowych rzeczy i odnajdują autentyczną przyjemność w nauce przez doświadczanie. Dziecięca sypialnia urządzona zgodnie z metodą Montessori to przede wszystkim miejsce, które zapewnia szkrabowi bezpośredni dostęp do zabawek oraz stref, w których może ono dać upust swojej kreatywności.