Strona główna » Pomoce Montessori

Pomoce Montessori

Dzieci mają bardzo chłonne umysły, uwielbiają uczyć się nowych rzeczy i zdobywać wiedzę o otaczającym je świecie. Rolą dorosłych – rodziców czy opiekunów – jest wspieranie ich w tym procesie poprzez aranżowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska. Bardzo korzystne dla rozwoju maluszków mogą okazać się pomoce Montessori w postaci drewnianych zabawek edukacyjnych.

W czym tkwi sekret tych akcesoriów? Otóż wymagają one manipulacji, przez co pobudzają zmysły, przyczyniają się do usprawniania motoryki oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dopasowując kształty, szukając wyjścia z labiryntu czy sterując torem toczącej się kulki dziecko uczy się również zasad rządzących rzeczywistością, kształtuje logikę myślenia, poznaje przyczyny i skutki zjawisk.

Mniej znane efekty metody Motessori

Czy wiedzieliście, że zabawki edukacyjne wykonane z drewna pomagają najmłodszym również w rozwoju mowy? Powtarzanie precyzyjnych czynności, jak na przykład przewlekanie nitki przez otwory, przyczynia się do uaktywniania obszarów w mózgu odpowiedzialnych za artykulację. Tak więc akcesoria Montessori pełnią rolę nie tylko gier zręcznościowych, ale również pomocy logopedycznych.

Zabawki edukacyjne do domów i przedszkoli

Drewniane, ekologiczne zabawki będące jednocześnie pomocami dydaktycznymi doskonale sprawdzają się jak wyposażenie przedszkoli, kącików zabaw, świetlic. Warto także mieć je w domu, by dziecko mogło sięgać spontanicznie po swoje ulubione przedmioty i spędzać czas na wartościowych, rozwijających aktywnościach.

Wśród popularnych pomocy Montessori można wymienić belki numeryczne, zegar, kulodrom, kostkę trójwymiarową, pudełko-skarbonkę, przewlekanki, labirynt czy geoplan. Wszystkie te akcesoria, wspomagające zdolności poznawcze maluszków, znajdziecie w sklepie internetowym Polana Montessori. Zabawki wyrabiane są ręcznie, w rodzinnym warsztacie, z ogromną starannością, przy użyciu drewna sosnowego i ekologicznych preparatów. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem, tworzonym z myślą o najmłodszych.

Discover more from Polana Montessori

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading