Biurka i krzesełka

Biurka i krzesełka Montessori

Biurko i krzesełko to jedne z najważniejszych mebli dziecięcych, niezależnie od metody wychowywania. O ile oczywiście nie zapominamy o tych meblach 😉

Zarówno biurko, jak i krzesełko dobierajmy odpowiednio do wzrostu i potrzeb dziecka. Wysokość siedziska w krzesełku ma ogromny wpływ na rozwój postawy ciała pociechy, podobnie jest z wysokością blatu biurka czy stolika. Oba meble – biurko i krzesełko, są dla siebie parą – kompletem.

Niektórzy twierdzą, że małe dziecko nie korzysta z biurka i krzesełka zbyt długo i zbyt często, żeby przejmować się ich szczegółami. Zachęcamy jednak do przemyślenia jeszcze raz tematu 🙂

Neurodydaktyka

Badania dowodzą, że małe dziecko najlepiej się uczy w ruchu. Maria Montessori zauważyła u dzieci potrzebę ruchu i dostrzegła, że 'przywiązane’ do mebli, nie są szczęśliwe. Dlatego w codzienność dziecka wprowadziła pracę na podłodze, na dywaniku czy bezpośrednio w przyrodzie.

Żyjemy jednak w takiej kulturze, gdzie nie da się zrezygnować z biurka i krzesełka. Wprost przeciwnie. Maria Montessori była zwolenniczką różnorodności. A biurko i krzesełko mogą stanowić dla dziecka jego autonomiczną, osobistą przestrzeń. Miejsce, gdzie nikt mu nie przeszkadza.

Meble Montessori

Odpowiednio dobrane meble to nieodłączny element przygotowanego otoczenia dziecka w Metodzie Montessori. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy produkować meble dla dzieci z prawdziwego, naturalnego drewna.

Odpowiednio przygotowane otocznie dziecka ma ogromny wpływ na rozwój jego samodzielności. Według Marii Montessori jest to jeden z kluczowych czynników w tej kwestii.

Naturalne drewno to szlachetny i ponadczasowy materiał, praca z nim to zaszczyt i przyjemność.

Maria Montessori również doceniała naturalne drewno i podkreślała, że dziecko powinno być otoczone meblami drewnianymi.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Chcesz zapewnić maluchowi możliwość szybkiej nauki samodzielności? Pomogą Ci w tym drewniane meble dziecięce dostępne w naszym świetnie wyposażonym sklepie internetowym. Proponujemy biurka z dopasowanymi do niego krzesełkami, które pozwolą na wykonywanie różnego rodzaju czynności, naukę jedzenia czy ubierania butów bez pomocy osoby dorosłej, wpływając pozytywnie na rozwój malucha w wieku przedszkolnym. Nasze produkty sprawdzą się zarówno w domu, jak i w profesjonalnej placówce

Meble Montessori – z myślą o potrzebach maluchów

Oferowane przez nas ręcznie robione elementy wyposażenia wnętrza tworzone są zgodnie z metodą Montessori - włoskiej lekarki, która doszła do wniosku, że uporządkowana przestrzeń stanowi element niezbędny, by maluch mógł się prawidłowo rozwijać. Nasze krzesełka i biurka dziecięce pomagają w osiągnięciu takiego celu.

Zdecyduj się na ręcznie robione propozycje z naszego sklepu internetowego, a z przyjemnością będziesz oglądać przestrzeń zaaranżowaną z ich wykorzystaniem oraz rozwój pociechy jako rodzic w domu lub opiekun w żłobku czy przedszkolu.