Regały dziecięce, meble Montessori

Regały to zdecydowanie najważniejsze meble w montessoriańskim wnętrzu.

  • Pomagają w utrzymaniu porządku
  • Estetycznie prezentują pomoce Montessori
  • Zdobią wnętrze.

Metoda Montessori

Maria Montessori kładła nacisk, żeby w otoczeniu dziecka były naturalne materiały. A meble, aby były z drewna. Jeśli zadbamy o to we wnętrzu dla dziecka, będzie ono mogło obcować z dobrą energią, jaką ma w sobie prawdziwe drewno.

W placówce Montessori jest przestrzeń na różnorodność. Twórczyni Metody zalecała, żeby meble były różne. Nie muszą być wszystkie identyczne. Zwłaszcza, że we wnętrzu montessoriańskim spotyka się podział na kąciki/wyspy/strefy tematyczne (np. matematyczny, językowy itd).

Drewniane regały Montessori spod Bieszczad

W naszej ofercie mamy dwa rodzaje regałów: Proste i Ażurowe. Wśród nich rozróżniamy po trzy różne wysokości i kolorystyki. Wszystko ze sobą współgra i tworzy jeden styl.

Regały w naszej pracowni powstają głównie z myślą o wnętrzach Montessori. Chociaż zdarza się, że mają inne zastosowania, co jest zrozumiałe ze względu na ich klasyczny charakter. Jednak ich budowa i wymiary przede wszystkim odpowiadają potrzebom dzieci i dostosowane są do utrzymywania w porządku i estetycznego eksponowania pomocy montessoriańskich.

Drewniane regały Montessori

Nasze regały powstają z naturalnego, prawdziwego drewna prosto z tartaku. Jesteśmy dumni z faktu, że możemy pracować z tak szlachetnym materiałem, to prawdziwy zaszczyt! Na powierzchni naszych mebli można zauważyć piękny rysunek słoi i odczuć go przy uważnym dotyku. Powierzchnia mebli zaimpregnowana jest lakierem półmat, z certyfikatami potwierdzającymi bezpieczeństwo dla dzieci.

Placówka Montessori / Pokój dla dziecka

Jesteś właśnie na etapie urządzania pokoju dla swojego malucha lub aranżowania pomieszczeń w placówce opiekuńczej? Jeśli chcesz zapewnić najmłodszym wszystko, co najlepsze, zdecyduj się na meble Montessori dostępne w naszym sklepie internetowym. Proponujemy wyjątkowe drewniane regały, które pomogą utrzymać porządek wokół pociechy zgodnie z Metodą stworzoną przez włoską lekarkę. W taki sposób będą wpływać na jego prawidłowy rozwój.


Ręcznie robione regały dziecięce


W naszej ofercie znaleźć można różnego rodzaju propozycje regałów – biblioteczki, garderoby, półki, które pozwolą wychowywać
pociechę zgodnie z zasadami metody Montessori. Solidne i estetyczne wykonanie z bezpiecznych dla malucha materiałów to kolejna zaleta oferowanych przez nas produktów, stanowiących obowiązkowe wyposażenie pokoju małego chłopca lub dziewczynki, a także placówek opiekuńczych.


Ręcznie robione, drewniane meble dziecięce z naszego sklepu internetowego stanowią gwarancję, że maluchy będą się
rozwijał we właściwy sposób, co Ty będziesz mógł z radością obserwować cały proces.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Jesteś właśnie na etapie urządzania pokoju dla swojego malucha lub aranżowania pomieszczeń w placówce opiekuńczej? Jeśli chcesz zapewnić najmłodszym wszystko, co najlepsze, zdecyduj się na meble Montessori dostępne w naszym sklepie internetowym. Proponujemy wyjątkowe drewniane regały, które pomogą utrzymać porządek wokół pociechy zgodnie z metodą stworzoną przez włoską lekarkę. W taki sposób będą wpływać na jego prawidłowy rozwój.

Ręcznie robione regały dziecięce

W naszej ofercie znaleźć można różnego rodzaju propozycje – biblioteczki, garderoby, półki, które pozwolą wychowywać pociechę zgodnie z zasadami metody Montessori. Solidne i estetyczne wykonanie z bezpiecznych dla malucha materiałów to kolejna zaleta oferowanych przez nas produktów, stanowiących obowiązkowe wyposażenie pokoju małego chłopca lub dziewczynki, a także placówek opiekuńczych.

Ręcznie robione, drewniane meble dziecięce z naszego sklepu internetowego stanowią gwarancję, że maluchy będą się rozwijał we właściwy sposób, co Ty będziesz mógł z radością obserwować cały proces.