Strona główna » Meble Montessori

Meble Montessori

Wyświetlanie wszystkich wyników: 27

Meble Montessori spod Bieszczad

W naszej pracowni pod Bieszczadami produkujemy meble do wnętrz Montessori w placówkach dziecięcych (mamy certyfikaty), jak i w domach prywatnych. Nasze meble tworzymy z pasją i szacunkiem dla prawdziwego drewna, które przyjeżdża do nas prosto z tartaku, a nie fabryki, jak to ma miejsce w przypadku sklejki czy płyty wiórowej.

Maria Montessori

Włoska lekarka Maria Montessori z pasją poświęciła swoje życie na obserwację i badanie rozwoju dzieci. Stworzyła metodę (/filozofię/system/pedagogikę/styl życia), która została nazwana Metodą Montessori.

Metoda Montessori opiera się na obserwacji dziecka i podążaniu za nim, wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Już w tamtych czasach Maria Montessori odkryła ’polaryzację uwagi’, zjawisko głębokiej koncentracji, której zagadnienia możemy znaleźć ze współczesnej neurodydaktyce.

Metoda Montessori jest genialna w swojej prostocie. Pozwala na optymalny i harmonijny rozwój dziecka, uwzględniając wszelkie indywidualności.

Dostosowane otoczenie w Metodzie Montessori

Maria Montessori wymieniła kilka zasad, które mają kluczowy wpływ na rozwój dziecka. Jest nim min dostosowane otoczenie. Jednym z elementów otoczenia dziecka (oprócz np. przygotowanego dorosłego i atmosfery) jest dostosowana przestrzeń fizyczna, w której podopieczny przebywa i pracuje.

Meble Montessori są nieodłącznym elementem tej przestrzeni. Włoszka kładła nacisk na naturalne materiały w toczeniu dziecka. Podkreślała, że meble powinny być drewniane i dostosowane do dzieci, czyli np. ich wzrostu. Dlatego też Regały Montessori są niskie, a Krzesełka i Stoliki dostosowaliśmy wysokością blatów i siedzisk. Biblioteczki dla najmłodszych zaprojektowaliśmy tak, żeby okładka książki była zwrócona przodem do dziecka, dzięki czemu samym wyglądem 'zachęca’ do sięgnięcia po nią.

Meble Montessori

W naszej pracy myślimy o dzieciach i ich potrzebach. Chętnie też rozmawiamy z naszymi Klientami, którzy razem z nami tworzą naszą ofertę.

Dlatego też zapraszamy do kontaktu!