Strona główna » Pomoce Montessori i zabawki edukacyjne

Pomoce Montessori i zabawki edukacyjne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Poznawanie świata, własnych zdolności oraz sposobu działania zmysłów wśród dzieci odbywa się głównie przez aktywności, jakich się podejmują. Z tego powodu ogromne znaczenie podczas zabawy ma zastosowanie akcesoriów, które pomogą szkrabom w poznawaniu swoich możliwości, oswajaniu się ze zmysłami oraz zdobywaniu nowych umiejętności. Pomoce Montessori z naszego sklepu internetowego z całą pewnością okażą się artykułami, które nie tylko mogą pomóc w rozwoju, ale też zapewnią maluchowi pierwszorzędną rozrywkę!

Zabawki Montessori wykonane z naturalnego drewna

Wspomaganie rozwoju zdolności motorycznych, kreatywnych czy umysłowych, logicznych wśród najmłodszych dzieci leży w gestii otoczenia, w jakim przebywają na co dzień, a także przedmiotów, które je otaczają. Pomoce Montessori, takie jak drewniane tarcze, kulodromy, tory kulkowe, kreatywne, drewniane zegary, labirynty, geoplany czy przewlekanki, umożliwią dziecku twórczą zabawę z wykorzystaniem wszystkich dostępnych zmysłów. Przedmioty z asortymentu Polany Montessori idealnie sprawdzą się zarówno wśród najmłodszych brzdąców, dla których mogą stanowić pierwsze zabawki, jak i dla starszaków – którym pomogą w zdobyciu nowych, kluczowych umiejętności.

Wszelkie artykuły z naszej oferty tworzone są z wykorzystaniem naturalnych surowców – głównie drewna sosnowego oraz brzozowego. Powstają w rodzinnej, klimatycznej pracowni pod Bieszczadami, gdzie prawdziwi profesjonaliści dbają o precyzyjne wykonanie każdego z nawet najdrobniejszych detali.

Pomoce Montessori – aktywna nauka przez zabawę

W myśl koncepcji, której autorką jest słynna włoska lekarka i pedagog, o podstawowych zdolnościach i postawach wśród dorosłych ludzi decyduje okres najmłodszych lat – od urodzenia do mniej więcej szóstego roku życia. To właśnie ten czas jest najlepszy na to, by stymulować doskonalenie zdolności intelektualnych, motorycznych i psychologicznych. Według myślicielki efektywna nauka polega na wykorzystaniu przedmiotów, które wzbudzają zainteresowanie oraz są dla maluchów zwyczajnie atrakcyjne, intrygujące, przez co zachęcają do korzystania z nich.