Zabawki Montessori

Doświadczanie świata wieloma zmysłami, życie w zgodzie ze sobą i z poszanowaniem dla natury – tak podsumowalibyśmy krótko założenia nurtu Montessori. Zabawki edukacyjne nie muszą być zaawansowane technologicznie! Minimalistyczne, ale zaprojektowane z głową przedmioty mogą mieć dużo bardziej zbawienny wpływ na rozwój i edukację Twojej pociechy.

Ale jak to bez interaktywnych funkcji?

Normalnie! Uwierzcie lub nie, ale dzieci mają naprawdę dużo bardziej rozwiniętą wyobraźnię niż my – dorośli. Choć hałasujące, migające i niemal samodzielnie już funkcjonujące zabawki edukacyjne stanowią większą część głównego nurtu, udowadniamy, że można (a nawet trzeba) inaczej. Daj dziecku zwykłą, drewnianą kulkę, a będzie się nią bawiło przez 3 godziny, wymyślając niezliczone możliwości jej zastosowań.

Pomoce Montessori – do domu i do przedszkola

Meble i akcesoria edukacyjne tworzone przez Polanę Montessori mają na celu rozwinięcie integracji sensorycznej, zdolności manualnych oraz logicznego myślenia. Drewniane zabawki Montessori mają to, co nazywamy “duszą”: estetyczne i pełne ujmującej prostoty, pięknie prezentują się w dziecięcym pomieszczeniu. Co więcej, są przyjazne środowisku i w pełni bezpieczne dla zdrowia małego człowieka.

W zabawkowym menu znajdziecie między innymi:

  • Drewniane szufladki, skarbonki i kulod(r)omki z milionem różnych funkcji;
  • Przewlekanki o różnych kształtach, które zajmą Twoje dziecię na czas podróży lub przygotowywania posiłku;
  • Zestawy klocków i tabliczek o różnych wymiarach – posłużą do budowania, nauki liczenia lub własnoręcznego ozdabiania;
  • Tory kulkowe, które pozwalają zaobserwować w praktyce podstawowe zjawiska fizyczne jeszcze przed rozpoczęciem edukacyjnej przygody – łagodny dźwięk toczącej się po drewnie kulki jest przyjemny dla ucha, co z rodzicielskiego punktu widzenia jest nie lada gratką 😉
  • Sosnowe labirynty – bo jednym z postulatów Szkoły Montessori jest codzienna praktyka uważności. Drewniany labirynt nie tylko pomaga ćwiczyć zręczność, ale także przyzwyczaja dziecko do spędzania czasu w ciszy, z dala od uciążliwych dla oczu ekranów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *